Natursutten Kaučukový cumlík Okrúhly Klasik

Unikátne cumlíky sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku. Kaučukové cumlíky Natursutten sú mäkšie ako silikón, vďaka čomu nerobia bábätkám odtlačky na tváričke. Zároveň sú mimoriadne hygienické, pretože sú lisované z jedného kusu. Vonkajší krúžok cumlíka má ventilačné otvory, ktoré zabraňujú hromadeniu slín a tak pomáhajú predchádzať dráždeniu pokožky dieťatka. Sú ručne vyrábané v Taliansku, aby spĺňali všetky európske bezpečnostné normy.

Variant
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 10010 10011 10012 Zvoľte variant
Značka: Natursutten
€8,90

Cumlíky sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku. Kaučukové cumlíky Natursutten sú mäkšie ako silikón, vďaka čomu nerobia bábätkám odtlačky na tváričke. Zároveň sú mimoriadne hygienické, pretože sú lisované z jedného kusu. Vonkajší krúžok (štít) cumlíka má ventilačné otvory, ktoré zabraňujú hromadeniu slín a tak pomáhajú predchádzať dráždeniu pokožky dieťatka. Sú ručne vyrábané v Taliansku, aby spĺňali všetky európske bezpečnostné normy.

Klasický štít sa jemne dotýka nosa bábätka, aby vytvoril upokojujúci pocit, rovnako ako počas dojčenia.

Voľba medzi okrúhlou alebo ortodontickou časťou v ústach je založená na preferenciách dieťaťa a je ťažké ju predvídať. Zatiaľ čo niektoré deti majú v obľube obidva tvary, iné sú vyberavejšie a musia vyskúšať oba tvary, aby našli tú najlepšiu zhodu.

Mäkký materiál, z ktorého sú cumlíky NATURSUTTEN vyrobené, má niekoľko výhod:

 • Sú vyrobené zo 100% prírodného kaučukového latexového materiálu.
 • Mäkšie ako silikón a nezanechá odtlačky na citlivej tváričke vášho dieťatka.
 • Ľahko sa prispôsobuje pohybom úst dieťatka.
 • Má vynikajúcu pevnosť.
 • Je ekologický, udržateľný a biologicky odbúrateľný. Je ohľaduplný k životnému prostrediu.
 • Vonkajší krúžok cumlíka má ventilačné otvory, ktoré zabraňujú hromadeniu slín a tak pomáhajú predchádzať dráždeniu pokožky dieťatka.
 • Neprekážajú dieťatku pri ležaní na bruchu. Cumlíky sú mäkké a poddajné.
 • Cumlík je vyrobený ako jeden pevný súvislý kus. To znamená, že cumlíky nemajú žiadne praskliny, štrbinky ani kĺby, kde by sa mohli skrývať baktérie. Umyjete ho jednoducho a rýchlo.
 • Hrdo ručne vyrábané v Taliansku, aby spĺňalo európske bezpečnostné normy a pracovnú etiku.
 • Cumlík je dostupný v 3 rôznych veľkostiach – veľkosť S pre novorodencov a bábätká do 6 mesiacov, veľkosť M od 6 do 12 mesiacov a veľkosť L pre deti od 12 do 18 mesiacov.
 • Proteín, ktorý môže vyvolať veľmi zriedkavú alergiu na latex, sa eliminuje počas výroby, vďaka čomu sú naše cumlíky nielen udržateľné, úplne prirodzené a zdravé, ale aj najbezpečnejšie pre vaše dieťa.

Čomu sa kúpou tohto cumlíka vyhnete:

 • Žiadne látky, ktoré spôsobujú alergie
 • Žiadne umelé farbivá
 • Žiadne chemikálie
 • Žiadne substancie narušujúce hormonálnu sústavu
 • Žiadne chemické zmäkčovače
 • Žiadne parabény, PVC, BPA ani ftaláty

Prečo je jednodielny cumlík bezpečnejšou voľbou?

Natursutten je jednodielny cumlík, nemá žiadne škáry ani praskliny, kde by sa mohli hromadiť nečistoty a baktérie. Štandardné cumlíky majú zvyčajne štrbinu, kde sa sacia časť a štít spájajú, a je ťažké ju udržiavať v čistote. Niektoré cumlíky majú dokonca otvorený prístup k cumlíku, ktorý zhromaždí veľa nečistôt a baktérií. To nie je prípad cumlíkov Natursutten®.

Je to bezpečné?

Všetky cumlíky Natursutten® majú certifikáciu EN 1400, čo znamená, že výrobok je v súlade so smernicou Európskej únie (EÚ) pre túto produktovú oblasť – z hľadiska bezpečnosti, zdravia a životného prostredia. Sú nepretržite testované ConsumerLab, nezávislým, uznávaným laboratóriom v Dánsku. Produkty sú tiež testované v USA a spĺňajú všetky normy stanovené CPSIA. V Austrálii, kde spĺňajú austrálske a novozélandské normy a tiež prísne japonské normy.

Kde sa vyrábajú cumlíky Natursutten?

Všetky produkty Natursutten® sa vyrábajú v rodinnom zariadení v Taliansku. Všetky produkty Natursutten® sú navrhnuté a testované spoločnosťou ConsumerLab v Dánsku a spĺňajú prísne európske normy.

Idea, návrh a spoločnosť pochádzajú z Dánska. Cumlíky sa vyrábajú exkluzívne v Taliansku. Vlastníkom spoločnosti je Anne-Dorthe Schroeder, ktorá je sama matkou troch detí. Myšlienka sa zrodila po narodení jej najmladšieho dieťatka, keď sa pani Schroeder snažila nájsť cumlík vyrobený bez chemikálií.Sama hovorí: "Správy sú plné príbehov o toxických výrobkoch pre deti a škodlivých plastoch. Ako čerstvá mamička na materskej dovolenke, som sa snažila nájsť bezpečnejšiu alternatívu k bežne dostupným cumlíkom. Keď som premýšľala o tom, koľko hodín bude mať môj syn cumlík v ústach, mala som pocit, že dlhujem svojmu dieťaťu aj ostatným deťom na celom svete, aby som preto niečo urobila. Našla som výrobcu v Nemecku, ktorý už od roku 1998 vyrábal neškodné cumlíky bez chemických látok, ale nedostala sa im pozornosť, akú si zaslúžili. A tak som priviezla Natursutten do Dánska. Potom do celej Škandinávie, USA, Kanady, Austrálie, Veľkej Británie, Francúzska a ďalších krajín ... "

Aká je životnosť cumlíka Natursutten?

Natursutten sa musí vymieňať každých 6 – 8 týždňov. Pred každým použitím je dôležité cumlík dôkladne skontrolovať a pri prvých príznakoch poškodenia alebo slabosti ho vyhodiť. Ak ho budete používať príliš dlho, cumlík stmavne a bude trochu lepkavý. Ak cumlík vykazuje známky poškodenia (olupovanie), je potrebné ho ihneď vymeniť.

Je Natursutten vyrobený z udržateľného materiálu?

Áno! A to je pre nás veľmi dôležité. Cumlíky Natursutten® sú vyrobené zo 100% čistej prírodnej kaučukovej šťavy (latexu) zo stromu Hevea brasiliensis. Náš dodávateľ čistej prírodnej kaučukovej miazgy je hrdým členom Malajzijskej rady pre kaučuk a prostredníctvom nich prispievame k vytvoreniu trvalo udržateľného priemyslu opätovnou výsadbou kaučukovníkov a investujeme do výskumu a vývoja s cieľom udržať životaschopnosť gumárenského priemyslu v Malajzii.

 

Späť do obchodu