Natursutten Kaučukový cumlík Ortodontický Klasik

Unikátne cumlíky sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku. Kaučukové cumlíky Natursutten sú mäkšie ako silikón, vďaka čomu nerobia bábätkám odtlačky na tváričke. Zároveň sú mimoriadne hygienické, pretože sú lisované z jedného kusu. Vonkajší krúžok cumlíka má ventilačné otvory, ktoré zabraňujú hromadeniu slín a tak pomáhajú predchádzať dráždeniu pokožky dieťatka. Sú ručne vyrábané v Taliansku, aby spĺňali všetky európske bezpečnostné normy.

Variant
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 10020 10021 10022 Zvoľte variant
Značka: Natursutten
€8,90

Cumlíky sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku. Kaučukové cumlíky Natursutten sú mäkšie ako silikón, vďaka čomu nerobia bábätkám odtlačky na tváričke. Zároveň sú mimoriadne hygienické, pretože sú lisované z jedného kusu. Vonkajší krúžok cumlíka má ventilačné otvory, ktoré zabraňujú hromadeniu slín a tak pomáhajú predchádzať dráždeniu pokožky dieťatka. Sú ručne vyrábané v Taliansku, aby spĺňali všetky európske bezpečnostné normy.

Klasický štít sa jemne dotýka nosa bábätka, aby vytvoril upokojujúci pocit, rovnako ako počas dojčenia.

Sacia časť je okrúhla. Voľba medzi okrúhlou alebo ortodontickou časťou v ústach je založená na preferenciách dieťaťa a je ťažké ju predvídať. Zatiaľ čo niektoré deti majú v obľube obidva tvary, iné sú vyberavejšie a musia vyskúšať oba tvary, aby našli tú najlepšiu zhodu.

Mäkký materiál, z ktorého sú cumlíky NATURSUTTEN vyrobené, má niekoľko výhod:

 • Sú vyrobené zo 100% prírodného kaučukového latexového materiálu.
 • Mäkšie ako silikón a nezanechá odtlačky na citlivej tváričke vášho dieťatka.
 • Ľahko sa prispôsobuje pohybom úst dieťatka.
 • Má vynikajúcu pevnosť.
 • Je ekologický, udržateľný a biologicky odbúrateľný. Je ohľaduplný k životnému prostrediu.
 • Vonkajší krúžok cumlíka má ventilačné otvory, ktoré zabraňujú hromadeniu slín a tak pomáhajú predchádzať dráždeniu pokožky dieťatka.
 • Neprekážajú dieťatku pri ležaní na bruchu. Cumlíky sú mäkké a poddajné.
 • Cumlík je vyrobený ako jeden pevný súvislý kus. To znamená, že cumlíky nemajú žiadne praskliny, štrbinky ani kĺby, kde by sa mohli skrývať baktérie. Umyjete ho jednoducho a rýchlo.
 • Hrdo ručne vyrábané v Taliansku, aby spĺňalo európske bezpečnostné normy a pracovnú etiku.
 • Cumlík je dostupný v 3 rôznych veľkostiach – veľkosť S pre novorodencov a bábätká do 6 mesiacov, veľkosť M od 6 do 12 mesiacov a veľkosť L pre deti od 12 do 18 mesiacov.
 • Proteín, ktorý môže vyvolať veľmi zriedkavú alergiu na latex, sa eliminuje počas výroby, vďaka čomu sú naše cumlíky nielen udržateľné, úplne prirodzené a zdravé, ale aj najbezpečnejšie pre vaše dieťa.

Čomu sa kúpou tohto cumlíka vyhnete:

 • Žiadne látky, ktoré spôsobujú alergie
 • Žiadne umelé farbivá
 • Žiadne chemikálie
 • Žiadne substancie narušujúce hormonálnu sústavu
 • Žiadne chemické zmäkčovače
 • Žiadne parabény, PVC, BPA ani ftaláty

Prečo je jednodielny cumlík bezpečnejšou voľbou?

Natursutten je jednodielny cumlík, nemá žiadne škáry ani praskliny, kde by sa mohli hromadiť nečistoty a baktérie. Štandardné cumlíky majú zvyčajne štrbinu, kde sa sacia časť a štít spájajú, a je ťažké ju udržiavať v čistote. Niektoré cumlíky majú dokonca otvorený prístup k cumlíku, ktorý zhromaždí veľa nečistôt a baktérií. To nie je prípad cumlíkov Natursutten®.

Je to bezpečné?

Všetky cumlíky Natursutten® majú certifikáciu EN 1400, čo znamená, že výrobok je v súlade so smernicou Európskej únie (EÚ) pre túto produktovú oblasť – z hľadiska bezpečnosti, zdravia a životného prostredia. Sú nepretržite testované ConsumerLab, nezávislým, uznávaným laboratóriom v Dánsku. Produkty sú tiež testované v USA a spĺňajú všetky normy stanovené CPSIA. V Austrálii, kde spĺňajú austrálske a novozélandské normy a tiež prísne japonské normy.

Kde sa vyrábajú cumlíky Natursutten?

Všetky produkty Natursutten® sa vyrábajú v rodinnom zariadení v Taliansku. Všetky produkty Natursutten® sú navrhnuté a testované spoločnosťou ConsumerLab v Dánsku a spĺňajú prísne európske normy.

Idea, návrh a spoločnosť pochádzajú z Dánska. Cumlíky sa vyrábajú exkluzívne v Taliansku. Vlastníkom spoločnosti je Anne-Dorthe Schroeder, ktorá je sama matkou troch detí. Myšlienka sa zrodila po narodení jej najmladšieho dieťatka, keď sa pani Schroeder snažila nájsť cumlík vyrobený bez chemikálií.Sama hovorí: "Správy sú plné príbehov o toxických výrobkoch pre deti a škodlivých plastoch. Ako čerstvá mamička na materskej dovolenke, som sa snažila nájsť bezpečnejšiu alternatívu k bežne dostupným cumlíkom. Keď som premýšľala o tom, koľko hodín bude mať môj syn cumlík v ústach, mala som pocit, že dlhujem svojmu dieťaťu aj ostatným deťom na celom svete, aby som preto niečo urobila. Našla som výrobcu v Nemecku, ktorý už od roku 1998 vyrábal neškodné cumlíky bez chemických látok, ale nedostala sa im pozornosť, akú si zaslúžili. A tak som priviezla Natursutten do Dánska. Potom do celej Škandinávie, USA, Kanady, Austrálie, Veľkej Británie, Francúzska a ďalších krajín ... "

Aká je životnosť cumlíka Natursutten?

Natursutten sa musí vymieňať každých 6 – 8 týždňov. Pred každým použitím je dôležité cumlík dôkladne skontrolovať a pri prvých príznakoch poškodenia alebo slabosti ho vyhodiť. Ak ho budete používať príliš dlho, cumlík stmavne a bude trochu lepkavý. Ak cumlík vykazuje známky poškodenia (olupovanie), je potrebné ho ihneď vymeniť.

Je Natursutten vyrobený z udržateľného materiálu?

Áno! A to je pre nás veľmi dôležité. Cumlíky Natursutten® sú vyrobené zo 100% čistej prírodnej kaučukovej šťavy (latexu) zo stromu Hevea brasiliensis. Náš dodávateľ čistej prírodnej kaučukovej miazgy je hrdým členom Malajzijskej rady pre kaučuk a prostredníctvom nich prispievame k vytvoreniu trvalo udržateľného priemyslu opätovnou výsadbou kaučukovníkov a investujeme do výskumu a vývoja s cieľom udržať životaschopnosť gumárenského priemyslu v Malajzii.

Späť do obchodu